Skupinové kurzy v roce 2024

náš zkušený lektor: Ing. Simona Kropáčková

Pořádá:  1.VOX a.s., Senovážné náměstí 23, Praha 1.

Skupinové kurzy pořádané vzdělávací společností 1.VOX a.s. v roce 2024

Přednáší:

Ing. Simona Kropáčková (ekonomická a účetní poradkyně, držitelka osvědčení o získání profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání; spoluautorka knihy „Bytové domy, zdroj příjmů i povinností“ /1. VOX a.s., 2017, akt. vyd. Wolters Kluwer 2022/)

 

Účetnictví pro neúčetní v daňových souvislostech (podnikatelské subjekty)

Název kurzu Účetnictví pro neúčetní v daňových souvislostech (podnikatelské subjekty)
Termín: 19. – 20. 9. 2024; 9:00–14:00
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno: Kurz je určen všem pracovníkům, kteří při výkonu svých funkcí pracují s výstupy z účetnictví, daňovými doklady a účetní závěrkou, případně komunikují s účetními. Kurz je zvláště vhodný pro manažery a vedoucí pracovníky podnikatelských subjektů, kteří potřebují znát základní účetní principy pro finanční řízení. Vítaná je aktivní účast uchazečů zapojením do diskuze s jejich poznatky a dotazy z praxe. 
U účastníků semináře nejsou vyžadovány předchozí znalosti z oblasti účetnictví.
Přínos Cílem kurzu je seznámit vás se základními principy účetnictví. Pomůžeme vám lépe se orientovat v účetní závěrce. Důraz je kladen na využití nabytých poznatků v řízení firmy. Výsledkem má být lepší komunikace účetního oddělení s vedením firmy a efektivnější řízení firmy.

Podrobný program a přihlášení ZDE.

Účetnictví podnikatelských subjektů v praxi – pro mírně pokročilé

Název kurzu Účetnictví podnikatelských subjektů v praxi – pro mírně pokročilé
Termín: 25. – 26. 6. 2024;   5. – 6. 11. 2024;                                                         1. den 9:00–16:00, 2. den 9:00–14:00
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno: Seminář je určen zájemcům se základními znalostmi účtování, kteří potřebují získat hlubší vhled do účetnictví.
Účast doporučujeme začínajícím účetním, kteří mají základní účetní znalost. Kurz není vhodný pro účetní s praxí delší než 1 rok.
Přínos Získáte ucelenější pohled na účetní a daňovou problematiku dle aktuální legislativy. Probereme si jednotlivé účtové třídy na množství základních příkladů účtování. Důraz bude kladen na složitější oblasti, zejména dlouhodobý majetek, účtování dotací, opravné položky, tvorba dohadných položek, smysl a účtování rezerv, účtování nedokončené výroby apod. Účtovat budeme dle směrné účtové osnovy dle vyhlášky č. 500/2002 Sb. pro podnikatele. Lektorka vás upozorní na časté chyby, které se v praxi vyskytují. Jednotlivá témata budou vysvětlována na praktických příkladech. Zabývat se budeme také daňovou problematikou (daňová uznatelnost nákladů atd.) v rozsahu nutném pro účetní praxi a účetní závěrkou po změně zákona o účetnictví a souvisejících vyhlášek.

Podrobný program a přihlášení ZDE. 

Tuzemské cestovní náhrady v praxi

Název kurzu Tuzemské cestovní náhrady v praxi
Termín: termín zatím není vypsán ; Nabízíme jen individuální kurz
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno: Kurz je určen pro účetní, ekonomické a vedoucí pracovníky a také pro všechny, kteří se potřebují zorientovat v základní problematice cestovních náhrad pracovníků.
Přínos

Pomocí mnoha názorných příkladů získáte základní přehled o problematice tuzemských cestovních náhrad. Seznámíte se s povinností zaměstnavatelů a s právy a povinnostmi pracovníků, kteří jezdí na tuzemské pracovní cesty. Obdržíte vzor interní směrnice pro cestovní náhrady i vzor cestovního příkazu.

 

Podrobný program a přihlášení zde.

Základy účetnictví podnikatelských subjektů v praxi

Název kurzu Základy účetnictví podnikatelských subjektů v praxi
Termín: 23-27.9.2024 ; po–čt 9:00–16:00, pá 9:00–12:00
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno:

Kurz je určen pro všechny, kteří se s účetnictvím v praxi ještě nesetkali a chtějí pochopit účetní principy (například majitelé firem, budoucí účetní nebo budoucí účetní asistenti). Vhodný je též pro absolventy středních a vysokých ekonomických škol, kteří si potřebují doplnit a osvojit teoretické znalosti a získat základní přehled o aktuální související legislativě.Účast nedoporučujeme již praktikujícím účetním.

Přínos: Na kurzu získáte základní přehled o účetnictví, seznámíte se s principy účtování a základními účetními případy. Budete schopni se zorientovat v základech daňového systému, který je nezbytný pro účetní praxi. Důraz je také kladen na základní orientaci v účetní závěrce.

 

Podrobný program a přihlášení zde.

Fakturace a související problematika DPH pro začínající

Název kurzu Fakturace a související problematika DPH pro začínající
Termín: 12.12.2024 ; 9:00–14:00,
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno: Seminář je určen podnikatelům, plátcům DPH a pracovníkům, kteří pracují s daňovými doklady a potřebují se orientovat v aktuální legislativě zákona o DPH v rozsahu této problematiky.
Přínos:

Po absolvování semináře budete kompetentní vystavovat samostatně daňové doklady s místem plnění v tuzemsku. Získáte základní přehled problematiky DPH v rozsahu této problematiky. Materiály jsou zpracovány formou teorie a příkladů, včetně jednoduchých úkolů. Do programu jsou zařazeny změny v zákoně o DPH od 1. 4. 2019 týkající se dané problematiky

 

Podrobný program a přihlášení zde.

Ekonomická správa nemovitostí včetně vybraných daňových aspektů pro začínající

Název kurzu Ekonomická správa nemovitostí včetně vybraných daňových aspektů pro začínající
termín: 1.11.2024, 9-16 hodin
Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
Určeno:

Kurz je určen fyzickým osobám, především začínajícím majitelům bytových domů s bytovými nebo nebytovými prostory a pracovníkům, jejichž předmětem činnosti je správa nemovitostí. Kurz je určen zvláště pro ty, kteří v oblasti nemovitostí začínají. Je také vhodný pro získání přehledu o současné související legislativě, která se stále mění.

Přínos: Po ukončení kurzu se budete umět orientovat v základní problematice nájemních vztahů, povinností pronajímatele a nájemce a zdaňování příjmů z pronájmu, vše v souvislosti s platnou legislativou po novele občanského zákoníku. Velkým přínosem kurzu je diskuze a kolegiální setkání s lidmi se stejnými problémy, jaké řešíte vy.

 

Podrobný program a přihlášení zde.

Nevybrali jste si z naší nabídky skupinových kurzů? Nebo vám nevyhovuje termín? Nevadí. Ještě tu je nabídka individuálních kurzů. Kontaktujte nás a připravíme vám kurz přímo na míru.

Ing. Simona Kropáčková

Ing. Simona Kropáčková

majitelka a ředitelka společnosti, lektor
kropackova(zavináč)cestasro.cz
Ing. Olexandra Meleshko

Ing. Olexandra Meleshko

hlavní účetní
meleshko(zavináč)cestasro.cz
Marie Karinská

Marie Karinská

junior účetni
ucetni1(zavináč)cestasro.cz
Jitka Zelinková

Jitka Zelinková

administrativa
fakturace(zavináč)cestasro.cz
Nahoru